• Dne: Čtvrtek 15 of červen 2023 v 08:30
Price 2 541 Kč Register

Lektor:

Mgr. Stanislav Szpandrzyk 

Působí na Odboru veřejné správy, dozoru a kontroly Ministerstva vnitra ČR.

Datum konání:

6. června 2023

Časový harmonogram:

830 – cca 13.30 – odborný program

Lektor:

Mgr. Stanislav Szpandrzyk 

Působí na Odboru veřejné správy, dozoru a kontroly Ministerstva vnitra ČR. Zabývá se odměňováním členů zastupitelstev ÚSC. Podílí se na přípravě stanovisek a metodických pokynů ministerstva. 

Informace k online školení:

Toto online školení bude probíhat prostřednictvím oblíbené platformy Zoom. Ke školení se připojíte buď prostřednictvím běžného internetového prohlížeče (Chrome, Edge, Firefox, Opera, ...) nebo přes software Zoom Client for Meetings nainstalovaný ve vašem počítači. Ten stáhnete z tohoto odkazu kliknutím na první odkaz u tlačítka Download. Software je samozřejmě zdarma. V den školení spustíte program Zoom Client for Meetings a kliknete na modré tlačítko Join (připojit se ke školení). Přístupové údaje od nás obdržíte den před konáním školení.

Účastníci minimálně 24 hodin před konáním obdrží podkladové materiály v elektronické podobě. Vzdělávejte se moderně :)

Program online školení: 

Seminář je zaměřen na problematické aspekty jednotlivých oblastí v odměňování zaměstnanců ve veřejné správě s důrazem na aplikační praxi a požadavky účastníků semináře. Výklad příslušné zákonné právní úpravy a prováděcích právních předpisů.

 1. Prameny právní úpravy odměňování
 2. Shrnutí posledního vývoje právní úpravy - změny od 1. ledna 2023 ve výši minimální mzdy a nejnižších úrovní zaručené mzdy, změny v pravidlech odpočtů započitatelné praxe, katalogu prací a zařazení zaměstnanců do stupnic platových tarifů
 3. Chystané změny v odměňování - změny v odměňování DPP a DPČ, homeworking
 4. Druhy odměn za práci, zásady odměňování
 5. Určení platového tarifu zaměstnance, změna výše platu
 6. Příplatky
 7. Odměna a cílová odměna vs odměna podle § 224 ZP
 8. Splatnost a výplata platu
 9. Průměrný výdělek
 10. Odměňování a práce na dálku (homeworking)
 11. V případě zájmu i problematika odměňování platem podle jiné právní úpravy než v ZP a další formy odměňování ve veřejném sektoru (zastupitelé v orgánech ÚSC, představitelé státní moci) případně odměňování mzdou

Další informace:

Účastníci školení obdrží podkladové materiály.