ZMĚNY A NOVINKY VE ZDAŇOVÁNÍ MEZD PRO ROK 2022 A 2023 A PŘÍPRAVA NA ROČNÍ ZÚČTOVÁNÍ ZÁLOH

Školící místnost Alfa Zobrazit větší
 • útery 22. listopadu 2022 v 09:00 hod.
 • listopad
 • Olomouc
 • DOBEŠOVÁ Katarína

Lektor:

Katarína DOBEŠOVÁ

Specialistka ústředního orgánu v oblasti zdaňování příjmů ze závislé činnosti, autorka odborných publikací, výkladů. Patří k předním odborníkům. Zkušená a oblíbená lektorka.

Podrobný program školení:

1 900 Kč bez DPH(2 299 Kč s DPH)

Doporučte školení kolegovi!

Podrobný program školení:

Datum konání:

22. listopadu 2022

Časový harmonogram:

8.30 –  9.00 – prezence účastníků

9.00 – cca 14.00 – odborný program

Lektor:

Katarína DOBEŠOVÁ

Specialistka v oblasti daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků. Působí na Odboru daně z příjmů fyzických osob a veřejných pojistných Ministerstva financí, autorka odborných publikací a výkladů. Patří k předním odborníkům v dané problematice. Zkušená a oblíbená lektorka.

Komu je školení určeno:

Školení je určeno mzdovým účetním, personalistům a všem, koho zajímají změny ve zdaňování mezd, a pro koho je nezbytná znalost zúčtování záloh.

O školení:

Pravidelné oblíbené školení pro mzdové účetní. Cílem je seznámit účastníky semináře s aktuálními novelami a změnami ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti v roce 2022, jejich dopadem do ročního zúčtování záloh a novinkami pro rok 2023. Program bude průběžně aktualizován v návaznosti na stav daňové legislativy tak, aby se účastníci dozvěděli vždy aktuální informace.

Program školení:

 • Daňová podpora Ukrajiny (ST 173) – zvýšení max. limitu pro odečet bezúplatných plnění (darů) ze základu daně pro rok 2022 na 30 %, rozšíření okruhu subjektů, kterým lze dar poskytnout, okruhu účelů, na které lze dar poskytnout, rozšíření okruhu osob, které mohou uplatnit odpočet daru od základu daně, daňové osvobození ubytování poskytnutého zaměstnanci a jeho rodinnému příslušníkovi, jež opustil Ukrajinu v souvislosti s válečným konfliktem a bezúplatného příjmu poskytnutého za účelem obranného úsilí Ukrajiny, daňová uznatelnost nepeněžního bezúplatného plnění poskytnutého na pomoc Ukrajině.
 • Problematika určení daňové příslušnosti (rezidence) u zahraničních pracovníků z Ukrajiny.
 • Příspěvek KV KDP k některým aspektům s pomocí Ukrajině v souvislosti s válečným konfliktem (např. bezúplatná pomoc poskytovaná prostřednictvím zaměstnavatele, problematika daňové uznatelnosti bezúplatných plnění osvobozených dle § 4a písm. k), náhrad mzdy u zaměstnance vykonávající dobrovolnickou práci nebo poskytnutých ukrajinským zaměstnancům, jež obdrželi povolávací rozkaz).
 • Další aktuální změny v zákoně o daních z příjmů pro rok 2022 a 2023 a souvisejících právních předpisech.
 • Zvýšení minimální mzdy a průměrné mzdy a daňové dopady.
 • Nová sleva na zastavenou exekuci pro rok 2022.
 • Stravování zaměstnanců a stravenkový paušál v praxi.
 • Detailně odečet úroků z úvěrů na bydlení (nejčastější dotazy, praktické zkušenosti a nové problémy).
 • COVID 19 a daňová problematika (sociální výpomoci, dary, testování, roušky, Covid jako nemoc z povolání, uplatnění slevy na manželku a započitatelné příjmy při RZZ, a jiné).
 • Daňové zvýhodnění na vyživované děti a soustavná příprava na budoucí povolání (aktuality, děti svěřené soudně do střídavé nebo společné péče, opravná maturitní zkouška v září, děti studující v zahraničí), vybrání neoprávněně poskytnutého daňového zvýhodnění na zletilé studující dítě, jemuž byl přiznán invalidní důchod 3. stupně zpětně 2 roky.
 • Výklad k vybraným zaměstnaneckým benefitům (tentokrát určitě zmíníme výpůjčky sportovního nářadí, poskytnutí motorového vozidla, daňové úlevy pro děti předškolního věku, dary zaměstnancům (jako obvykle též k Vánocům, dary s odkládací podmínkou a zaměstnancům na humanitární a charitativní účely), volnočasové aktivity (např. rekreace, masáže, rehabilitace, brýle, nadstandardní zdravotní péče, příspěvky na kulturu a problémy kolem nepeněžitého plnění, očkování proti chřipce, jednotné pracovní oblečení a jiné), příspěvky na pojištění zaměstnanců (penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření a soukromé životní pojištění – parametry a sankce za předčasné ukončení) nebo na různá komerční pojištění zejména pro případ odpovědnosti za škodu, též sociální výpomoci poskytnuté zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům nebo nejbližším pozůstalým, doprava do a ze zaměstnání.
 • Zajímavé judikáty, příspěvky KV KDP a stanoviska ve vztahu k závislé činnosti a možná i aktualizace Pokynu D-22.
 • Změny v daňových tiskopisech (přehled, co se mění a nové vzory).

Další informace:

Účastníci školení obdrží certifikát o absolvování kurzu a podkladové materiály. Součástí školení je občerstvení a nápoje zdarma.

Místo konání:

BEA campus, Tř. Kosmonautů 1, Olomouc 779 00

BEA campus se nachází 10 minut pěší chůze z hlavního vlakového nádraží Olomouc. Dostanete se sem také tramvají č. 1, 5 nebo 7 - zastávka Vejdovského.