ROČNÍ ZÚČTOVÁNÍ ZÁLOH ZA ROK 2019 A NOVINKY VE ZDAŇOVÁNÍ PŘÍJMŮ PRO ROK 2020

Školící místnost Alfa Zobrazit větší
 • středa 19. února 2020 v 09:00 hod.
 • únor
 • Olomouc
 • DOBEŠOVÁ Katarína

Lektor:

Katarína DOBEŠOVÁ

Specialistka ústředního orgánu v oblasti zdaňování příjmů ze závislé činnosti, autorka odborných publikací, výkladů. Patří k předním odborníkům. Zkušená a oblíbená lektorka.

Podrobný program školení:

1 800 Kč bez DPH(2 178 Kč s DPH)

Množstevní slevy
Počet účastníků Cena Ušetříte
3 2 069 Kč 327 Kč
4 1 960 Kč 871 Kč

Doporučte školení kolegovi!

Podrobný program školení:

Datum konání:

19.2.2020

Časový harmonogram:

8.15 –  9.00 – prezence účastníků

9.00 – 13.45 – odborný program

Lektor:

Katarína DOBEŠOVÁ

Specialistka v oblasti daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků. Působí na Odboru daně z příjmů fyzických osob a veřejných pojistných Ministerstva financí, autorka odborných publikací a výkladů. Patří k předním odborníkům v dané problematice. Zkušená a oblíbená lektorka.

Komu je školení určeno:

Školení je určeno mzdovým účetním, personalistům a všem, koho zajímají změny ve zdaňování mezd, a pro koho je nezbytná znalost zúčtování záloh.

Cíl školení:

Cílem semináře je poskytnout informace o změnách ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti v roce 2020 a provedení ročního zúčtování záloh za rok 2019.

Program školení:

 1. Aktuální legislativa, novinky a připravované změny
 2. Systém zdaňování příjmů ze závislé činnosti v roce 2020 a změny (novinky) v zákoně č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů 
 3. Rekapitulace změn přijatých v roce 2019 (zákon č. 306/2018 Sb. a zákon č. 80/2019 Sb.), výklad k problematice srážkové daně u zaměstnanců bez prohlášení k dani, stanovení základu daně zaměstnanců je-li prokázáno (i zpětně), že spadají do systému zahraničního povinného pojištění v EU/EHP nebo ve Švýcarsku, nová oznamovací povinnost plátce daně podle § 38da zákona o příjmech daňových nerezidentů plynoucích do zahraničí
 4. Daňové zvýhodnění na vyživované děti
 5. Soustavná příprava na budoucí povolání
 6. Problematika vybírání záloh na daň z příjmů zaměstnanců za práci v zahraničí
 7. Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za rok 2019, legislativní rámec, postup, lhůty, shrnutí povinností poplatníka a plátce daně, kdy má zaměstnanec povinnost podat daňové přiznání, nezdanitelné části základu daně, roční slevy na dani, provedení ročního zúčtování u daňových nerezidentů, vypořádání daňové povinnosti u zaměstnanců s příjmy zdaněnými srážkovou daní, atd.
 8. Opravy chyb při výpočtu záloh a daně
 9. Aktuality v zaměstnaneckých benefitech
 10. Informace k daňovým tiskopisům (nový tiskopis Oznámení o příjmech plynoucích do zahraničí podle § 38da zákona, tiskopisy Prohlášení k dani, Žádost o roční zúčtování záloh, Vyúčtování DPZ a DPS a další úpravy v daňových tiskopisech)
 11. Diskuze, zodpovězení dotazů posluchačů

Program semináře bude aktualizován podle stavu legislativních změn k datu konání semináře. Účastníci obdrží rozsáhlý pracovní materiál zpracovaný lektorkou.

Další informace:

Účastníci školení obdrží certifikát o absolvování kurzu a podkladové materiály. Součástí školení je občerstvení a nápoje zdarma.

Místo konání:

BEA campus, Tř. Kosmonautů 1, Olomouc 779 00

BEA campus se nachází 10 minut pěší chůze z hlavního vlakového nádraží Olomouc. Dostanete se sem také tramvají č. 1, 5 nebo 7 - zastávka Vejdovského.