MZDOVÁ ÚČTÁRNA – PODZIM 2022

Online školení Zobrazit větší
 • čtvrtek 20. října 2022 v 08:30 hod.
 • říjen
 • Online
 • KUČEROVÁ Dagmar Mgr.

Lektor:

Mgr. Dagmar KUČEROVÁ

Certifikovaná účetní, přednáší na vysoké škole, publikuje odborné články, zkušená lektorka. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky.

Podrobný program školení:

2 100 Kč bez DPH(2 541 Kč s DPH)

Doporučte školení kolegovi!

Podrobný program školení:

Datum konání:

20. října 2022

Časový harmonogram:

8.30 – cca 13.00 – odborný program

Lektor:

Mgr. Dagmar KUČEROVÁ

Certifikovaná účetní, přednáší na vysoké škole, publikuje odborné články, zkušená lektorka. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z této oblasti.

Informace k online školení:

Hlavním organizátorem školení je vzdělávací agentura Salvea Pardubice. Toto online školení bude probíhat prostřednictvím oblíbené platformy Zoom. K připojení se k tomuto online školení potřebujete mít nainstalovaný Zoom Client for meetings. Ten stáhnete z tohoto odkazu kliknutím na první odkaz u tlačítka Download. Tento software je samozřejmě zdarma. V den školení spustíte program Zoom Client for Meetings a kliknete na modré tlačítko Join (připojit se ke školení). Přístupové údaje od nás obdržíte den před konáním školení.

Účastníci minimálně 24 hodin před konáním obdrží podkladové materiály v elektronické podobě. Vzdělávejte se moderně :)

Cíl školení:

Cílem školení je informovat účastníky o aktuálních tématech v oblasti mzdové účtárny. Účastníci budou informováni o nejnovějších změnách.

Program školení:

 1. Podrobně ke slevám na pojistném od 1. února 2023 (zkrácené úvazky) - okruh dotčených pojištěnců, vysvětlení k jednotlivým skupinám (rozdíly např. od daně z příjmů), doložení slev, archivace potvrzení a rozhodnutí, výjimky z možnosti uplatnění slevy, povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele, oznámení záměru uplatnění slevy ČSSZ, souběh slev u jednoho nebo více zaměstnavatelů, připravovaná evidence záměrů atd.

 2. Exekuční srážky ze mzdy - aktuálně k nezabavitelné částce v exekucích a insolvencích - případná náprava dodatečného zvýšení normativních nákladů počátku roku (postup v exekucích a insolvencích), pokračování Milostivého léta atd.

 3. Změny zákona o daních z příjmů (již schválené pro rok 2022 i připravované pro rok 2023).

 4. Aktuální změny v cestovních náhradách a snížení dodanění příjmu při použití služebního vozidla k soukromým účelům od 1. července zpětně pro celý rok 2022 (postup zaměstnavatele po skončení zdaňovacího období - dopad na roční zúčtování příjmů a potvrzení o zdanitelných příjmech).

 5. Přechodné ubytování zaměstnanců - peněžní a nepeněžní benefity, daňová uznatelnost na straně zaměstnavatele, možné osvobození u zaměstnanců s limitem i bez (novinka roku 2022).

 6. Doprava zaměstnanců do zaměstnání a příspěvek na dopravu z pohledu zaměstnance i zaměstnavatele - daňová uznatelnost a eventuální předanění příjmu zaměstnanci.

 7. Informace o změnách v souvislosti se směrnicí Evropského parlamentu a Rady EU 2019/1152 od 1. srpna 2022 (novela zákoníku práce - změny u dohod, rozvržení práce atd.).

 8. Další připravované novinky a aktuality pro mzdové účetní k datu konání školení.