ZAMĚSTNANECKÉ BENEFITY Z POHLEDU DANÍ

Školící místnost Zobrazit větší
  • čtvrtek 25. května 2023 v 09:00 hod.
  • květen
  • Olomouc
  • BRYCHTA Ivan RNDr.

Lektor:

RNDr. Ivan BRYCHTA

Daňový poradce od roku 1995, má dlouholetou praxi v daňovém, účetním a ekonomickém poradenství. Autor mnoha odborných publikací, přední odborník v dané problematice.

Podrobný program školení:

2 000 Kč bez DPH(2 420 Kč s DPH)

Doporučte školení kolegovi!

Podrobný program školení:

Datum konání:

25. května 2023

Časový harmonogram:

8.30 – 9.00 – prezence účastníků

9.00 – 13.00 – odborný program

Lektor:

RNDr. Ivan BRYCHTA

Daňový poradce od roku 1995, má dlouholetou praxi v daňovém, účetním a ekonomickém poradenství. Autor mnoha odborných publikací, přední odborník v dané problematice.

Určeno pro:

Školení je určeno pracovníky účetních a mzdových oddělení, personalistům, vedoucím pracovníkům a všem, kteří si potřebují udělat jasno v problematice zaměstnaneckých benefitů.

Program školení:

Jedná se o komplexní rozbor zaměstnaneckých výhod (benefitů) z pohledu daní (nastínění možnosti jejich aplikace tak, aby jejich poskytnutí bylo z pohledu zaměstnance i zaměstnavatele ve vztahu k daňovým odvodům a platbám pojistného výhodnější než běžná mzda).

1. Základní principy poskytování zaměstnaneckých výhod (rozbor z pohledu zákona o daních z příjmů a pojistných zákonů)

2. Benefity z pohledu zákona o daních z příjmů (plnění, která nejsou předmětem daně nebo jsou od daně osvobozená) – pohled zaměstnance i zaměstnavatele

3. Vymezení vyměřovacího základu pro zdravotní a sociální pojištění a jeho vliv při poskytování benefitů zaměstnancům

4. Rozbor nejčastějších zaměstnaneckých výhod, vysvětlení daňového a finančního dopadu na příkladech

5. Zdůraznění posledních novinek v oblasti zaměstnaneckých benefitů (stravovací paušál apod.) a upozornění na případné navrhované změny v této oblasti (v návaznosti vývoj legislativy)

6. Promítnutí poskytování zaměstnaneckých benefitů v účetnictví zaměstnavatele, vazba benefitů na jiné daně (DPH, daň silniční).

7. Diskuze, zodpovězení dotazů účastníků

Další informace:

Účastníci školení obdrží certifikát o absolvování kurzu a podkladový materiál. Součástí školení je občerstvení a nápoje zdarma.

Místo konání:

Oblastní unie neslyšících Olomouc, Jungmannova 972/25, Olomouc

OUNOL se nachází 8 minut pěší chůze z hlavního vlakového nádraží Olomouc (směr tržnice). Dostanete se sem také pohodlně tramvají 1, 5 nebo 7 – zastávka Vejdovského.